Haber

“Almanya ile ilişkileri güçlendireceğim”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri ve Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi kazanması halinde Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkileri geliştireceğini söyledi.

Alman haber ajansı dpa’nınSorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, ülkesinin vizesiz seyahat ve Avrupa Birliği’ne (AB) tam üyelik konusunda hızla ilerlemek istediğini belirterek, Almanya’nın AB’de belirleyici olması nedeniyle bu ülke ile bağlantıların iyi olması gerektiğini söyledi.

“Almanya ile ilişkilerimizi mutlaka güçlendireceğiz” sözleriyle Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya’nın seçimi kazanmasının ardından ziyaret etmek isteyeceği ilk üç ülkenin ortasında yer alacağını vurguladı.

kafa kafaya yarış

Önümüzdeki hafta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesi yapılan tüm anketler, yaklaşık 20 yıldır iktidarda olan Recep Tayyip Erdoğan’ın önce Başbakan, ardından Cumhurbaşkanlığı makamları arasında kıyasıya bir yarış içinde olduğunu gösteriyor. Cumhurbaşkanı ve muhalefet adayı Kemal Kılıçdaroğlu.

Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu, iktidar çevresindekilerin muhalefetin seçimi kazanması halinde bunun darbe olacağı yönündeki söylemlerini eleştirerek, “Bu onların demokrasiye inanmadıklarını gösteriyor. Ne yaparlarsa yapsınlar. oylar değerlidir ve kabul etmek zorundadırlar.”

dpa / ET,BU

DW Türkçe’ye sansürsüz nasıl erişebilirim?

seyhanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu