Haber

Titanik’i Ziyaret Ederken Kaybolan Denizaltı Felaket Şekilde Patladı: Felaket Ne Demektir?

1500’den fazla kişinin yaşamını yitirdiği Titanik’in enkazını görmek için kullanılan OceanGate şirketine ait denizaltı araçlarından biri kayboldu. ABD Sahil Güvenlik yetkilisi Tuğamiral John Mauger Titan, 5 kişinin hayatını kaybettiği denizaltı batığının bulunmasının ardından denizaltının ‘felaket’ şeklinde patladığını söyledi. Vatandaşlar felaket kelimesinin anlamını merak etti. Peki katastrofik ne demek? katastrofik ne demek?

Bir olayı kötü yorum olarak nitelendiren “felaket”, Titanik’in enkazını görmek için yola çıktıktan sonra ortadan kaybolan Titan denizaltısının enkazının bulunmasının ardından gündeme geldi.

ABD Sahil Güvenlik yetkilisi Tuğamiral John Mauger, Titan denizaltısının ‘feci’ bir şekilde patladığını söyledi.

Felaket Ne Demektir?

Felaket kelimesi, büyük ölçekli felaketleri, trajedileri veya başarısızlıkları ifade eden bir sıfattır. Bir olay veya durumun çok önemli, yıkıcı veya yıkıcı sonuçları olan korkunç olduğunu ifade etmek için kullanılır.

Felaket Kelimesi Ne İçin Kullanılır?

“Felaket” terimi genellikle doğal afetler, kazalar, savaşlar veya büyük ölçekli arızalar gibi olaylar için kullanılır. Örneğin, bir uçak kazası sonucu meydana gelen kayıplar veya bir doğal afetin neden olduğu yıkım, ‘felaket’ olarak tanımlanabilir.

haber-babaeski.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu