Haber

Göçmenler ve Turistler İBB’nin Ücretsiz Ulaşım Hakkından Yararlanamayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da dahil olduğu Ramazan Bayramı tatilinde toplu ulaşımın ücretsiz olacağını duyurdu. Ancak İBB’nin geçtiğimiz aylarda aldığı kararla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar ücretsiz toplu taşıma kullanamayacak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da ücretsiz seyahat edebilmeleri için kartlarını kişiselleştirmeleri gerekiyor.

Bayram için tüm hazırlıklarını tamamladığını açıklayan İBB’den yapılan açıklamaya göre, 21-22 Nisan ve 23 Nisan tarihlerini kapsayan 3 günlük tatil boyunca İstanbullulara toplu ulaşım kişiye özel İstanbulkart ile ücretsiz sağlanacak. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

İBB’nin geçtiğimiz aylarda aldığı karara göre bayram ve bayram tatillerinde ücretsiz ulaşım hakkından sadece kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahipleri yararlanabilecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da içinde bulunduğu Ramazan Bayramı tatilinde turist ve göçmenler ücretsiz ulaşım hakkını kullanamayacak.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da ücretsiz ulaşımdan yararlanabilmeleri için kartlarını kişiselleştirmeleri gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu