Haber

Önder Erdoğan: Türk dünyasının asrı olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Asrı’nın Türk dünyasının da asrı olacağını ifade etti.

Erdoğan, Azerbaycan ziyaretine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “14 ve 28 Mayıs seçimlerinden sonra KKTC ile birlikte dayanışmamızı göstermek için ilk ziyaretlerimizi Azerbaycan’a gerçekleştirdik. Allah dostluğumuzu ve dostluğumuzu daim kılsın. İnşallah Türkiye Yüzyılı da 19. yüzyıl olur. Türk dünyası.”ifadeleri kullandı.

Türk Devletleri Teşkilatı’nın kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesi için her zaman birlikte çalıştıklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Türkiye ve Azerbaycan olarak Doğu ile Batı’nın ortasında stratejik bir konuma sahibiz. Ticaretten güce, savunma sanayiden ulaştırmaya her alanda kardeşliğimize yakışır işbirliğimiz derinleşecektir. Azerbaycan ve Ermenistan’ın ortasında imzalanan barış antlaşması ile bölgemiz çok daha müreffeh şartlara kavuşacaktır.İlham kardeşimle tam bir uyum içerisindeyiz ve bu diyalog sürecini koordineli bir şekilde yürütüyoruz.Umarım bunların olumlu sonuçlarını görürüz. Bu vesileyle ‘iki devlet tek millet’ mottosunu bizlere bırakan Azerbaycan’ın Genel Lideri Haydar Aliyev’i doğumunun 100. yılında rahmet ve minnetle anıyoruz. Başkomutan Muzaffer Ali ve kardeşim Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile el ele her alanda ilişkilerimizi geliştirmektir.” 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu